Ústav teorie informace a automatizace

Jste zde

Ing. Jiří Filip, Ph.D.

Pozice: 
Vědecký pracovník
Mail: 
Místnost: 
Fax: 
284683031
Telefon: 
266052365
Odborné zájmy: 
Reprezentace vzhledu texturních materiálů pomocí BRDF, BTF; Analýza a restaurace video sekvencí; Syntéza dynamických textur
Publikace ÚTIA: 
17.01.2024 - 15:27

Podrobnosti

Období: 2022 - 2024
Real-world comprises thousands of materials having different surface appearances.
Období: 2017 - 2019
Vzhled povrchu je jeden z nejdůležitějších aspektů komerčních produktů v oblastech od spotřební elektroniky, interiérů a exteriérů vozidel až po kosmetiku. Výrobci využívají atraktivních visuálních efektů pro zvýraznění funkčních vlastnosti jejich produktů. Tyto efekty jsou dosaženy buď úpravou mikrogeometrie povrchu nebo aplikací povrchových vrstev.
Období: 2014 - 2016
Měření přesného vzhledu materialů v závislosti na směrech osvětlení a pohledu jsou klíčové pro mnoho aplikací od virtuálního návrhu interiérů, bezpečnostních visuálních simulací až po digitalizaci kulturního dědictví. Měření takových dat je však díky jejich vysoké dimenzionalitě velmi náročné na čas i technické vybavení, což výrazně omezuje jejich praktické využití.
Období: 2011 - 2013
Naše okolí představuje značné množství materiálů s rozličnými povrchovými texturami. Vnímaní těchto textur je základem pro naše běžné hodnocení vlastností odpovídajících materialů. Naše hodnocení je založeno na naších minulých zkušenostech s rozpoznáváním a používáním těchto materiálů.
Období: 2010 - 2012
The main goal of this project is to identify relationships between human perception of real-world materials properties and corresponding computational features. We will use Bidirectional Texture Functions as state-of-the-art digital representation of illumination and view dependent real-world material appearance as an initial data for our analysis.