Ústav teorie informace a automatizace

Jste zde

Akademická prémie pro Prof. Ing. Jana Flussera, DrSc.

19.09.2017
V úterý 19. září obdržel Prof. Ing. Jan Flusser, DrSc. z rukou předsedkyně Akademie věd Prof. RNDr. Evy Zažímalové, CSc. nejvýznamnější vědeckou poctu v České republice Praemium Academiae neboli Akademickou prémii.

Uznávaný odborník v oblasti zpracování a rozpoznávání obrazu Jan Flusser, zdůraznil spojení vědeckého a osobního života. „Chtěl bych poděkovat především svým dětem, kterým je dnes devět a dvanáct let. Po jejich narození jsem začal pociťovat tak velký nedostatek času na práci, že jsem se musel naučit využívat každé volné chvilky a stal jsem se sám sobě mnohem lepším organizátorem. Což se zpětně odrazilo i na mé práci – napsal jsem svoje klíčové studie,“ řekl s úsměvem Flusser, který se ve svém výzkumu zabývá oblastí na pomezí umělé inteligence, informatiky a aplikované matematiky. Jeho skupina přitom v některých oblastech doslova formuje světovou špičku. Flusserova práce nachází široké uplatnění jak v medicíně, například počítačové tomografii, tak ve forenzních vědách, kde se využívá při potvrzování pravosti fotografií či videí.

Rozhovor Prof. Jana Flussera, DrSc. pro zpravodajství České televize:Medailonek Prof. Jana Flussera, DrSc. ze studia AV ČR:

02.05.2018 - 13:38